Piątek,  19  kwietnia   2019 r.  Adolfa, Tymona, Leona

Akcja „Pielucha na zajączka”

Z okazji Świąt Wielkanocy, Alma Spei – hospicjum domowe dla dzieci organizuje akcję pt. „Pielucha na zajączka". Jest to zbiórka pieluch i innych produktów higienicznych, w której ludzie dobrego serca ofiarują takie właśnie najpotrzebniejsze rzeczy naszemu hospicjum, a ono z kolei rozdziela je pomiędzy swoich podopiecznych.

W tym roku nasza szkoła pierwszy raz przyłączyła się do akcji. Zbiórka trwała cały miesiąc i z każdym dniem przybywało ofiarowanych pieluch, kosmetyków..

13 marca odwiedził nas organizator i pracownik Alma Spei pan Robert Rajca, który spędził z uczniami kilka godzin zapoznając ich z pracą hospicjum, historiami podopiecznych i wolontariuszy, w niejednym oku zakręciła się łza, a uczniowie zadawali wiele ważnych pytań.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim uczniom i rodzicom, nie zawiedliście nas również w drugiej części akcji „Zajączek z pomocą”, w czasie spotkań z wychowawcami odbył się kiermasz autorskich ozdób świątecznych zaprojektowanych i wykonanych przez nauczycieli zaangażowanych w projekt. Dziękujemy, jesteście wspaniali!

Szczególne wyrazy uznania przekazujemy wolontariuszom z klas: 8a, 8b, 4a, 4b i nadzorującym kiermasz nauczycielom. Spisaliście się na medal!

Szkolny Klub Dobrych Serc

Na koniec przytaczamy fragment listu od jednej z rodzin podopiecznych Alma Spei:

„Chciałam w imieniu całej naszej rodziny podziękować i wszystkim ofiarodawcom! Wiem, że szczególnie w szkołach ta akcja jest popularna i bardzo mocno wspierana przez uczniów – dziękujemy .

Dla kogoś to może być podarowanie "tylko jednej paczki pieluch", a dla nas to jest "wow”, dostaliśmy darmową paczkę pieluch!" Zatem paczka do paczki, a zbierze się ich spora ilość. Dzisiaj właśnie dotarł do nas taki zapas pieluch i środków pielęgnacyjnych, a wręczył go nam osobiście Zajączek. Na zdjęciu widać, że Księżniczka była nim bardzo zainteresowana. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i gorąco ich pozdrawiamy.

P.S. Hmmmm, tylko gdzie ja teraz to wszystko pomieszczę? Spokojnie, miejsce już się znalazło”.