Piątek,  3  kwietnia   2020 r.  Ryszarda, Pankracego, Ingi

BohaterON – włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W październiku ubiegłego roku uczniowie z klasy 1A przygotowali i wysłali kartki dla Powstańców. Zaangażowanie uczniów było ogromne! Chętnie słuchali opowieści o „tamtym czasie”, zapoznawali się z historiami poszczególnych ludzi, którzy bezpośrednio brali udział w Powstaniu Warszawskim.

Dziś możemy się pochwalić podziękowaniem dla Szkoły za zaangażowanie w ten bardzo ważny projekt.