Piątek,  6  grudnia   2019 r.  Mikołaja, Jaremy, Emiliana

2017 / 2018

Boże Narodzenie

Fotorelacja z Jasełek


"Pierniczek dla Martynki"

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszej szkole po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby, krzywdę i cierpienie drugiego człowieka. Wraz z Ks. asystentem Sławomirem Korusem zorganizowali akcję pod hasłem "Pierniczek dla Martynki".

Akcja ta miała na celu pomoc Martynce, u której trzy lata temu zdiagnozowano przewlekłą małopłytkowość oporną. Istnieje jednak realna szansa, aby pokonać chorobę. Jej warunkiem jest zakup leku, który nie jest refundowany przez NFZ.

Dlatego, aby wspomóc Martynkę i jej Rodziców, 3 grudnia, po każdej Mszy Świętej, wolontariusze rozprowadzali wśród parafian z parafii św. Jana Nepomucena symboliczny piernik, dostępny w kształcie serca.

Dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać 5 271 zł.
Złożone ofiary zostały przeznaczone na leczenie dziewczynki. Mamy nadzieję, że gest ten pozwoli przywrócić uśmiech na twarzy Martynki.

zdjęcia: ks.Sławomir Korus

Spotkanie z malarzem

9 listopada uczniowie klasy Ic uczestniczyli w szczególnej lekcji malarstwa poprowadzonej przez pana Sławomira Jabłońskiego, dziadka jednego z uczniów.

Pan Jabłoński to znany bocheński artysta i malarz. Swoje obrazy i tkaninę artystyczną prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Na obrazach chętnie przedstawia widoki Bochni, Krakowa, Niepołomic i Nowego Wiśnicza. Powtarzające się motywy prac artysty to także krajobrazy, martwe natury i kwiaty.

Uczniowie pod czujnym okiem artysty wykonali własne prace plastyczne.

Dziękujemy panu Sławomirowi Jabłońskiemu za spotkanie i pokazanie uczniom, że, jak sam mówi, "Malarstwo powinno być przyjazne człowiekowi".


Szlachetna paczka

Droga „Czwórko”!

Dziękujemy za wspaniałą współpracę i dobry kontakt , takiego darczyńcy życzę każdemu. Dzięki takim ludziom jak Wy, my wolontariusze możemy z dumą przekazywać pomoc innym.

Paczka była przygotowana rewelacyjnie, wszystkie potrzeby zostały spełnione a wózek był wisienką na torcie BARDZO, BARDZO, BARDZO, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I PRZESYŁAM Y UŚCISKI OD RODZINY.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, aby dobro, które przekazaliście, wróciło do Was podwójnie. Spokojnych rodzinnych świąt.

Mirek i Andrzej opiekunowie rodziny, wolontariusze Szlachetnej Paczki

zdjęcia: Paweł Wojcieszko

Spotkanie z dietetykiem

Dzieci z klasy 1c uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących zdrowego odżywiania.

Prowadziła je mama jednego z uczniów p. Aneta Kocot, która na co dzień pracuje jako dietetyk.

Pod czujnym okiem pani Anety dzieci utworzyły aktualny model piramidy żywienia i dyskutowały o tym jak się odżywiać by zachować zdrowie.
W ramach podsumowania uczniowie samodzielnie wykonali sałatki owocowe.

zdjęcia: Aneta Kocot