Poniedziałek,  19  sierpnia   2019 r.  Bolesława, Juliana

Dzień Patrona Szkoły

Fotorelacja z obchodów dnia Patrona Szkoły

Spotkanie z Filipkiem

Mając na uwadze słowa Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym.” wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły zorganizowali akcję pomocy dla chorego i niepełnosprawnego 5 letniego Filipka.

W dniu Wszystkich Świętych, po każdej Mszy Świętej przy kościele Św. Jana Nepomucena, zbierali ofiary przeznaczone na rehabilitację. Za każdą złożoną ofiarę darczyńcy otrzymywali symboliczny znicz lub flagę.
Ludzie składali hojne datki, dzięki czemu udało się łącznie zebrać 3.130,37 zł.

Asystent kościelny SKC – Ks. Sławomir Korus zorganizował w salce parafialnej spotkanie wolontariuszy z Filipem i jego mamą. Podczas spotkania zebrani mieli okazję porozmawiać z chłopcem oraz dowiedzieć się więcej o jego chorobie, rehabilitacji.
Nie zabrakło również zabawy i śpiewu.

Zabawa Andrzejkowa

W tym roku społeczność naszej szkoły , podobnie jak poprzednio wsparła w ramach akcji „Szlachetna paczka” rodzinę z trojgiem małych dzieci. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać olbrzymią kwotę 5 589 zł.

Szczególnie jesteśmy wdzięczni panom tworzącym zespół „Rea Band”, który dzięki inicjatywie pana Krawczyka zagrał do tańca podczas andrzejkowego wieczoru.
Podczas zabawy trwała sprzedaż ciast upieczonych przez nauczycieli i uczniów.
Oprócz ciast można było kupić napoje i owoce, które „prosto z drzewa” oferowali nasi katecheci.

Zakupiliśmy wszystko, co rodzinie jest potrzebne najbardziej, a przede wszystkim wózek specjalny spacerowy dla niepełnosprawnego chłopczyka. To był najdroższy zakup, lecz dzięki życzliwości sklepu medycznego „Medicum” z Bochni mogliśmy go kupić taniej.

Za okazane serce – dziękujemy! W paczkach znajdują się także odzież, żywność, kosmetyki, środki czystości, i zabawki dla maluchów.

zdjęcia: Paweł Wojcieszko

Z wizytą w szkole muzycznej

Dnia 22 listopada klasy II a i III c były z wizytą w Państwowej Szkole Muzycznej w Bochni, gdzie uczestniczyły w koncercie muzycznym.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, m.in. na gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, fortepianie, saksofonie, klarnecie, puzonie i trąbce. Jednym z wykonawców była uczennica naszej szkoły Justyna Wszołek z klasy 5 a, która wykonała utwór na skrzypcach.

W tym dniu uczniom towarzyszyły niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

zdjęcia: Kinga Wojcieszko

Lekcja o Unii Europejskiej

W listopadzie uczniowie klas trzecich uczestniczyli w multimedialnej lekcji o Unii Europejskiej zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni.

Uczniom przybliżone zostały pojęcia Unii Europejskiej, jak również nastąpiła refleksja nad potrzebą uczenia się języków obcych. Podsumowaniem lekcji było kolorowanie Syriusza – maskotki Unii Europejskiej, ale ze symbolami związanymi z Bochnią.

Edukacja europejska powinna być rozpoczęta już w pierwszym etapie kształcenia tak, aby młodzi Europejczycy zdobywali wykształcenie, które rozwijać w nich będzie świadomość opartą na wspólnym dobru, zrozumieniu, tolerancji i wierze w wolność.

zdjęcia: Kinga Wojcieszko