Poniedziałek,  19  sierpnia   2019 r.  Bolesława, Juliana

2017 / 2018

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2017r. klasy I – III spotkały się w świetlicy szkolnej, aby świętować Narodowy Dzień Niepodległości.

Klasa 3c recytowała wiersze, które przeplatane były piosenkami patriotycznymi.
Klasy pierwsze zaśpiewały „Przybyli ułani pod okienko”, klasy drugie „Rozkwitały pąki białych róż”, a klasy trzecie „Rozszumiały się wierzby płaczące”.
W tym dniu uczniowie do stroju galowego przypięli własnoręcznie wykonane kotyliony.

Następnie uczniowie klas 5a i 6b pod opieką wychowawców wystąpili przed szeroką publicznością przypominając najważniejsze daty oraz wydarzenia związane z historią naszego kraju.

Występ został wzbogacony śpiewem zaprzyjaźnionych uczniów klas czwartych i piątych, pod przewodnictwem p. Małgorzaty Sobas.

zdjęcia: Paweł Wojcieszko, Monika Piotrowska

Szkolne Koło Caritas w Szczawnicy

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły, wraz z asystentem kościelnym księdzem Sławomirem Korusem, w dniach 20.10-22.10 2017 r. uczestniczyli w integracyjno – modlitewnym wyjeździe do Szczawnicy.

Był to piękny czas spędzony na obcowaniu z przyrodą podczas wędrówek po górskich szlakach, podziwianiu piękna Pienin, a także kontemplowaniu wielkości i dobroci Boga.

Po trzydniowym „ładowaniu akumulatorów” wszyscy wolontariusze pełni radości, zapału do pracy i chęci niesienia pomocy potrzebującym wrócili do domów.

Samorząd uczniowski działa...

26.10.2017 odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka.
Od godz.17.00 do 20.00 bawili się w rytmie ostatnich hitów uczniowie kl. V-VII.
Zabawę prowadził (jak zawsze) Eliasz Dutka (nasz były uczeń).

Podobnie, jak rok temu rozpoczęliśmy akcję „Pomoc zwierzakom”.
Prze cały miesiąc listopad będziemy zbierać wszelakie rzeczy (koce, jedzenie, domki, zabawki, karmę itp.) potrzebne zwierzakom , które zostaną przekazane do schroniska zwierząt w Borku.

Rozpoczęliśmy akcję, podobnie jak rok temu pt.: „Pomoc polskim dzieciom na Ukrainie” z miejscowości Czortkowa (dawne Kresy).
Do połowy miesiąca grudnia zbieramy zabawki, przybory szkolne (długopisy, ołówki, kredki, zeszyty itd.), odzież (może być używana, ale nie zniszczona !)

Wycieczka do Radzionkowa

17 października uczniowie klas VI c i VII b uczestniczyli w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie i Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie.

W największym i najstarszym planetarium w Polsce, siedząc w fotelach specjalnej konstrukcji, dzięki olbrzymiemu projektowi, mogli oglądać na charakterystycznej kopule prezentacje planet, gwiazdozbiór ciał niebieskich.

W Radzionkowie zobaczyli urządzenia niezbędne w starej piekarni, śląskiej kuchni, cukierni, a także dawną salę lekcyjną. Wyjątkowym okazem były tzw. pieniądze chlebowe z okresu międzywojennego, za które można było nabyć jedynie oznaczoną ilość chleba.

Wycieczka była udana, niedługo czeka uczniów kolejny wyjazd….

Wycieczka do Krakowa

Dnia 3 października 2017 roku odbyła się wycieczka klas 7a i 7c do Krakowa.

Uczniowie najpierw obejrzeli seans filmowy pt.: „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, podczas którego śledzili z zapartym tchem przygody młodych bohaterów w odległej galaktyce.

Następnie zjedli posiłek w restauracji obok kina i udali się na zabawę do Laser Parku, gdzie ćwiczyli umiejętności gry zespołowej – refleks, spostrzegawczość, celność strzałów. Mogli także skorzystać z laserowego labiryntu, gdzie liczyła się sprawność fizyczna przy chodzeniu w taki sposób, aby nie dotknąć laserowych wiązek.

Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie wrócili do Bochni w godzinach popołudniowych.

Organizatorzy: Marta Gałczyńska-Stolarska, Anna Kawalec-Varzar

25 października klasy czwarte wyruszyły na wycieczkę do Krakowa.

Część grupy spędziła czas w Galerii Malarstwa w Sukiennicach, gdzie przewodniczki poprowadziły bardzo ciekawe warsztaty dotyczące słynnych polskich dzieł sztuki.
W tym czasie druga grupa zwiedziła muzeum pod płytą rynku głównego, gdzie dowiedziała się wielu niezwykłych rzeczy o życiu w średniowiecznym grodzie.

Następnie wszyscy uczniowie sprawdzili swoje siły w turnieju kręgli, a potem w radosnych nastrojach wrócili do domów.