Piątek,  6  grudnia   2019 r.  Mikołaja, Jaremy, Emiliana

2017 / 2018

Wizyta w Osadzie VI Oraczy

9 i 10 października 2017r. uczniowie klas drugich wybrali się do Osady VI Oraczy.

Zwiedzili repliki średniowiecznych chat, m.in. tkaczki, kowala oraz wzięli udział w warsztatach zielarskich, powroźniczych i ceramicznych.

Integrowali się również w trakcie wspólnych zabaw i ogniska.

zdjęcia Kinga Wojcieszko

Dzień Nauczyciela

Apel przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. M. Dudą. Wystąpili uczniowie kl. IV-VII .

Oprawa muzyczna: Emilia Łach, Magdalena Mucha, Izabela Gajewska, Andżelika Goryczko, Gabriela Łach, Oliwia Węglarz, Zofia Janik, Anna Trojak, Gabriela Czachurska, Julia Goc, Wiktoria Widełka, Oliwia Brzęk, Mateusz Baran, Marcin Zagórski.

Piosenkę Eleni „Troszeczkę ziemi” wykonała Kaja Ignacyk.
Piosenkę Anny Jantar „Żeby szczęśliwym być” wykonała Katarzyna Musialska.
Aranżacja i akompaniament Kamil Wnęk.

Piosenkę Celine Dion z filmu „Titanic” wykonała Kamila Dobek i Julita Olszowy.

Wiersze recytowali: Aleksandra Gadzina, Katarzyna Babraj, Mateusz Lekki, Kaja Ignacyk, Kamil Wnęk.

zdjęcia Monika Piotrowska

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

12 października, tuż przed dniem Edukacji Narodowej, dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Barbary i zostały przyjęte w poczet uczniów. Uroczystego pasowania dokonała Dyrekcja Szkoły.

Wydarzenie urozmaiciła swą obecnością Pani Jesień, a ciepły, jesienny klimat podkreśliła przygotowana dekoracja. Zgromadzeni na uroczystości rodzice oklaskiwali swoje pięknie recytujące i śpiewające pociechy.

Na pamiątkę ślubowania dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

"Kręci mnie bezpieczeństwo"

21 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji. Zajęcia nosiły tytuł: "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Panowie policjanci praktycznie oraz z wykorzystaniem scenek, w których aktorami byli sami uczniowie, przybliżali dzieciom tematykę bezpieczeństwa.

Takie spotkania są zawsze dla uczniów ważnym i radosnym przeżyciem. Najważniejsze jednak, że uczą bezpiecznych zachowań. Podobnie było i tym razem.

Zaczynamy !

Fotorelacja z rozpoczęcia nowego roku szkolnego