Sobota,  30  sierpnia   2014 r.  Róży, Szczesnego, Feliksa

j. polskiego

Archiwum » 2011 / 2012 » Konkursy » j. polskiego

Drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”

10 stycznia 2012 r. odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. 53 uczniów w trzech kategoriach wiekowych musiało poprawnie przepisać podany tekst, poprawiając wszystkie błędy. Z tymi zadaniami zmagali się

Kat. II (klasy 1-3): Banach Martyna, Kubala Aleksandra, Grzyb Zuzanna, Dziurdzia Filip, Bilska Julia, Żołna Piotr, Bratek Kinga, Czyżycka Ilona, Dziadowiec Maja, Kamińska Natalia, Kruszyna Jakub, Chrobak Aleksandra, Rura Katarzyna, Trojak Magdalena, Wardyła Miłosz, Burkiewicz Zuzanna, Jarosz Emilia Jarosz.

Kat. III (klasa 4): Jarosz Kacper, Herdan Emilia, Kowalska Kinga, Płachcińska Sylwia, Kokoszka Marta, Korta Krzysztof, Grodzka Karolina, Orzechowska Daria, Kruszyna Bartłomiej, Zwieńczak Patryk, Ból Anna, Stompór Julia, Łukasz Herdan.

Kat.IV (klasy 5-6): Kozak Barbara, Zuzia Wiktoria, Stokłosa Izabela, Kamil Burkiewicz, Tomana Urszula, Kamionka Karolina, Kucharska Amelia, Nakielny Julia, Zięba Sara, Rabiasz Magdalena. Jeżeli uważasz, że zadania te były łatwe, spróbuj poprawić błędy w tym tekście.

O tym, jak chuderlawy nibyholender spóźnił się na Sylwestra.
Himeryczny chuderlawy niby holender poraz kolejny przybył na Sylwestra po nie w czasie. Wszystko dlatego że zmitrężył czas robiąc sałatkę ze świeżej rzeżuszki lekko sczerstwiałych bakłażanów i zasmarzanych liści bukszpanu. Zdążył by gdyby nie zapomniał przyprószyć potrawy ponad pięcio i pół letnią przyprawą firmy kucharzyk po którą musiał jechać rzeżącym żęchem aż na odległe Osiedle Górki. Znóżony niby-holender zdenerwował się nienażarty i krzyknoł kurde-balans, jak mogłem zapomnieć. Przpruszyłwszy sałatkę czmychnął jeszcze po super wygodne buty firmy adidach i pojechał na bal. Po drodze spotkał Monikę nowowybraną przewodniczącą samorządu klasowego która włożyła na ten wieczór mini sukienkę w esyfloresy. Na przyjęcie dotarli tóż przed północą. Kiedy weszli wszyscy zaczeli się chichrać z niby holendra któremu zawsze przydarzają się naj przeróżniejsze przygody. Tylko humorzasta nacodzień Halinka powiedziała ze współczuciem gdyby mi się przytrafiła taka historia to bym na pewno już nieprzyszła. Cobądźby ktokolwiek mówił Sylwester była bardzo udany.

Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone 15 lutego 2012r.
Czekamy z niecierpliwością. Dzień później uczniowie brali udział w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Ich zadanie polegało na wyeliminowaniu z tekstu błędów i napisaniu go poprawnie.

Z tekstem musieli sobie poradzić:
Kat. II (klasy 1-3): Burkiewicz Zuzanna, Białożyt Mikołaj, Widła Aleksandra, Zuzia Aleksandra, Rura Katarzyna, Pająk Wiktoria, Czyżycka Ilona, Kruszyna Jakub, Żołna Piotr, Kamińska Natalia, Dziurdzia Filip.

Kat. III (klasa 4): Kwiecień Filip, Białożyt Jakub, Stompór Julia, Płachcińska Sylwia, Orzechowska Daria, Kruszyna Bartłomiej, Łukasz Herdan, Emilia Herdan, Jarosz Kacper, Korta Krzysztof, Stolarska Julia.

Kat. IV (klasy 5-6): Kamińska Klaudia, Pietras Monika, Ząbik Weronika, Nakielny Julia, Zięba Sara.