Czwartek,  24  maja   2018 r.  Joanny, Zuzanny, Zofii

Wycieczka do jednostki wojskowej

6 kwietnia 2018 roku w ramach realizacji treści patriotycznych, uczniowie z klasy III a i III d pod opieką wychowawców pani Edyty Bilskiej i pani Jadwigi Bilskiej wyjechali do Krakowa na Dzień Otwarty do koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego im. Gen. Bryg. Mariana Zdrzałki.
W zorganizowaniu wycieczki pomógł pan Kępa -  rodzic ucznia z klasy III a.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej, obejrzenie sprzętu wojskowego, pojazdów wojskowych, a także nauka musztry wojskowej.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy, oraz uważnie słuchali ciekawych opowiadań żołnierza, który oprowadzał dzieci po jednostce. Uczniowie mogli też posmakować wojskowej grochówki. Wiele radości dzieci czerpały korzystając z parku linowego oraz z malowania twarzy.

Wycieczka dla uczniów była bardzo ciekawa, wielu z nich zadeklarowało, iż w przyszłości chcieliby zostać żołnierzami.

Dziękujemy panu Kępie za możliwość zwiedzania jednostki.